Dodany: 2012-10-22 13:02:40

 

KsięgowośćRachunkowość i księgowość to pojęcia bliskoznaczne, ale nie tożsame. Ich dokładne znaczenie nieco się od siebie różni mimo wszystko jest to dziwne, ponieważ przedmiot i podmiot księgowości i rachunkowości jest taki sam.

 

Najbardziej oficjalna różnica jest formalna, rachunkowość jest pojęciem stosowanym w ustawach i prawie, księgowość to pojęcie czysto praktyczne nawet nie akademickie przekonuje szef biuro rachunkowe kraków. Księgowość jak sama nazwa wskazuje polega na dłubaniu w danych najczęściej księgach przychodów i rozchodów Księgowość to rozliczenia jakie prowadzi firma z państwem w ramach prowadzenia swojej działalności.

 

Bez księgowości nie możemy mówić o powodzeniu w prowadzeniu aktywnie naszej działalności, uniemożliwia nam to prawo dodaje pracownik biuro rachunkowe kraków. Główna działalność biuro rachunkowe kraków koncentruje się właśnie na prowadzeniu księgowości. Dzisiejsza księgowość jest w pełni skomputeryzowana i zautomatyzowana, wszystko robi się na komputerach za pośrednictwem programów księgowych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Księgowość
Nick: