Dodany: 2011-01-10 12:28:48

Od nieruchomościPodatki, które wpływają do skarbu państwa, województwa, powiatu albo gminy, można podzielić na kilka podstawowych rodzajów. Można wyróżnić podatek do towarów i usług, podatek dochodowy lub podatek od nieruchomości.

 

Podatek do nieruchomości to podatek lokalny, pobierany przez samorząd gminny, w którym przedmiotem opodatkowania jest posiadanie nieruchomości. Opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości podlegają następujące nieruchomości lub obiekty budowlane: grunty, budynki lub ich części, budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

 

Podatnikami podatku od nieruchomości są: osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne, w tym spółki nieposiadające osobowości prawnej będące właścicielami nieruchomości lub obiektów budowlanych lub użytkownikami wieczystymi gruntów. Rozliczaniem tego typu podatku zajmuje się biuro rachunkowe olsztyn. Dzięki temu, że biuro rachunkowe olsztyn zatrudnia specjalistów z dziedziny księgowości, rachunkowości oraz prawa podatkowego, staje się doskonałym rozwiązaniem dla podatników. Biuro rachunkowe częstochowa obsługuje przede wszystkim osoby fizyczne oraz osoby prawne, w tym spółki oraz jednostki organizacyjne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Od nieruchomości
Nick: