Dodany: 2011-01-10 12:57:56

Od czynności cywilnoprawnychPodatek od czynności cywilnoprawnych jest uregulowany specjalną ustawą. Podatkowi temu podlegają następujące czynności cywilnoprawne: umowy sprzedaży oraz zamiany rzeczy i praw majątkowych, umowy pożyczki, umowy darowizny - w części dotyczącej przejęcia przez obdarowanego długów i ciężarów albo zobowiązań darczyńcy, umowy dożywocia, umowy o dział spadku oraz umowy o zniesienie współwłasności - w części dotyczącej spłat lub dopłat, a także ustanowienie hipoteki.

 

Rozliczaniem wszelkiego rodzaju podatków zajmuje się biuro rachunkowe olsztyn. Biuro rachunkowe olsztyn jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które całkowicie nie znają się na prawie podatkowym. Biuro rachunkowe olsztyn zatrudnia wielu wyspecjalizowanych radców prawnych, księgowych oraz osoby specjalizujące się w prawie podatkowym. Dzięki temu jest odpowiednim miejscem do oferowania tego typu usług.

 

Zwolnione z podatku od czynności cywilnoprawnych  są m.in urzędy konsularne i siły zbrojne, międzynarodowe organizacje i instytucje oraz ich oddziały i przedstawicielstwa, korzystające na podstawie ustaw, umów lub powszechnie uznanych zwyczajów międzynarodowych z przywilejów i immunitetów, organizacje pożytku publicznego oraz jednostki samorządu terytorialnego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Od czynności cywilnoprawnych
Nick: