Dodany: 2012-10-22 13:46:08

 

Zasady rachunkowości – zasada ciągłościCiągłość jest bardzo ważna w biznesie. Najważniejsze jest to, że ciągłość przenosi się także do rachunkowości. W biuro rachunkowe kraków wszystko przebiega zgodnie z zachowaniem tych zasad.

 

Jest to konieczne do tego, żeby w ogóle nasze zapisy były jakkolwiek respektowane i traktowane poważnie przez instytucje typu urząd skarbowy. Rachunkowość musi trzymać się wszystkich zasad, aby była przejrzysta i jasna oraz oczywista przede wszystkim. Inaczej nie można tego kontrolować zaznacza biuro rachunkowe kraków.

 

Reguła ciągłości polega na tym, że wszystkie operacje finansowe ujmowane są w jednakowym systemie rozliczeń przyjętym za pierwszym razem kiedy rozliczenia te będą firmie potrzebne. Ponadto przenosi się ona do wyceny aktywów i pasywów oraz do metody sporządzania i naliczania rachunku zysków i strat. Wydawałoby się, że księgowość jest raczej jednoznaczna, wcale tak nie jest jak się okazuje i o czym wnosi reguła ciągłości przekonuje szef biuro rachunkowe kraków. To skomplikowana konstrukcja, ale sprawdza się bardzo dobrze..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zasady rachunkowości – zasada ciągłości
Nick: