Dodany: 2013-03-05 14:03:26
 

Typy windykacji - windykacja karnaŚciąganie należności z dłużników nie zawsze przebiega liniowo. Często występują pewne odstępstwa od normy i w związku z nimi zachodzi potrzeba wprowadzanie metod niestandardowych.

 

Jedynym ich minusem jest to, że nie zawsze można je zastosować i nie wobec każdego. W stosunku do osób fizycznych nie jest możliwe przeprowadzenie windykacji karnej. Jest ona zarezerwowana dla firm. Podmioty firmowe mogą być ścigane za pomocą takiego narzędzia jak karna windykacja. To już najwyższa szkoła jazdy trzeba to przyznać, może ją wykonywać tylko firma windykacyjna.

 

Polega ona na śledztwie dowodzącym nieuczciwości dłużnika i tego, że nie spłaca swoich zobowiązań mimo, iż go na to stać. Materiał dowodowy jest przekazywany dla sędziego i on rozpoczyna proces sądowy. Orzeczenie winy jest przeważnie tylko formalnością w takich przypadkach przekonuje firma windykacyjna. Procent ściągniętych pieniędzy jest wynagrodzeniem dla firmy za jej wysiłek i postępowanie. Windykowanie jest czynnością bardzo potrzebną w dzisiejszym świecie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Typy windykacji - windykacja karna
Nick: