Dodany: 2011-01-10 11:44:22

Funkcje podatkówPodatki, jako bezzwrotne, przymusowe, powszechne i odpłatne świadczenie pieniężne na rzecz skarbu państwa spełniają różnorodne funkcje. Z jednej strony mają one charakter obiektywny, natomiast z drugiej strony zmieniają się, w miarę jak zachodzą przeobrażenia ustrojowe i społeczno-gospodarcze w danym państwie.

 

Powszechność i przymusowość podatku oznacza tyle, że płacić go muszą wszyscy, którzy pracują. To tyczy się podatku bezpośredniego. Istnieje również podatek pośredni, nakładany na towary i usługi, jak podatek VAT, czy akcyza, za które ostatecznie płaci konsument. Do podstawowych funkcji podatku należą: fiskalna (inaczej dochodowa), regulacyjna, stymulacyjna i informacyjna.

 

biuro rachunkowe olsztyn, które zajmuje się rozliczeniami podatków w firmach oraz u indywidualnych podatników, pomaga usystematyzować kwestia podatków. Biuro rachunkowe częstochowa to także gwarancja prawidłowego i sprawnego przeprowadzenia takiego rozliczenia. Dzięki temu, że biuro rachunkowe olsztyn zatrudnia wyspecjalizowanych i biegłych księgowych, może w pełni zagwarantować poprawne rozliczenie z Urzędem Skarbowym każdego podatnika, niezależnie od rodzaju podatku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Funkcje podatków
Nick: