Dodany: 2011-01-10 13:17:56

Od spadków i darowiznPodatek od spadków i darowizn jest podatkiem bezpośrednim, od przyrostu masy majątku, osobistym i samorządowym (gminnym). Rozliczaniem wszelkiego rodzaju podatków, także tego od spadków i darowizn, zajmuje się biuro rachunkowe olsztyn.

 

Biuro rachunkowe olsztyn zajmuje się również rozliczaniem osób fizycznych z podatku dochodowego. Biuro rachunkowe bydgoszcz zajmuje się także rozliczaniem podatku od czynności cywilnoprawnych oraz podatku VAT. Opodatkowane jest nabycie własności rzeczy znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub praw majątkowych wykonywanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, tytułem: spadku, darowizny, zasiedzenia, czy zachowku.

 

Podatnikami podatku od spadków i darowizn są osoby fizyczne, które nabyły własność rzeczy i prawa majątkowe z tego tytułu. Podstawę opodatkowania stanowi wartość nabytych rzeczy i praw majątkowych po potrąceniu długów i ciężarów. Płatnikami podatku od spadkó i darowizn są notariusze, którzy sporządzają akt notarialny darowizny, darowizny na wypadek śmierci oraz testament..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Od spadków i darowizn
Nick: