Dodany: 2011-01-10 11:56:48

Zasady podatkowePrawo podatkowe reguluje zasady powstawania, ustalania oraz wygasania zobowiązań podatkowych. Określa również obowiązki podatników, płatników i inkasentów podatków. Zasady podatkowe, zawarte w ustawie o prawie podatkowym to zestaw zaleceń formułowanych przez teorię ekonomii i finansów pod adresem państwa.

 

Wykształciły się one na skutek historycznego rozwoju państwa, budżetu i podatków.  Do podstawowych zasad podatkowych należą zasady: fiskalne, ekonomiczne, sprawiedliwości oraz zasady techniczne. To właśnie dzięki tym zasadom pobór podatków na rzecz państwa jest ściśle regulowany i kontrolowany.

 

Według tych zasad wysokość podatku nie może zmniejszać majątku podatnika, a podatek powinien być pokrywany z dochodów bieżących. Oprócz tego każdy podatnik powinien być poinformowany o wysokości podatku, który jest zobowiązany zapłacić. biuro rachunkowe olsztyn zajmuje się odprowadzaniem podatków i rozliczaniem podatników z Urzędem Skarbowym. Biuro rachunkowe bydgoszcz swoje usługi świadczy osobom indywidualnym oraz przedsiębiorcom, a nawet bankom. W swojej pracy biuro rachunkowe olsztyn przestrzega wszelkich zasad zawartych w prawie podatkowym..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zasady podatkowe
Nick: