Dodany: 2011-01-10 12:11:13

Urząd skarbowy a podatkiBiuro rachunkowe olsztyn zajmuje się rozliczeniami podatków w firmach oraz u indywidualnych podatników.  Zazwyczaj biuro rachunkowe olsztyn prowadzi całą rachunkowość i rozliczenia klientów. 

 

Biuro rachunkowe bydgoszcz zajmuje się także odprowadzaniem podatków i rozliczaniem podatników z Urzędem Skarbowym. Urząd Skarbowy to państwowa jednostka budżetowa na terenie podlegającym Ministrowi Finansów, a zarazem jest to organ podatkowy pierwszej instancji. Główną funkcję sprawuje tu naczelnik urzędu skarbowego, który podlega bezpośredniu Ministrowi Finansów. Organem odwoławczym od decyzji naczelnika urzędu skarbowego jest dyrektor izby skarbowej. To właśnie do Urzędu Skarbowego w danym mieście, powiecie lub gminie trafiają wszystkie rozliczenia podatkowe.

 

Rozliczenia przygotowywane są na podstawie specjalnych formularzy PIT, które podatnik wypełnia samodzielnie, w oparciu o dane dotyczące swoich dochodów, otrzymane od pracodawcy. W rozliczeniu tym określony jest dochód podatnika, koszty jego uzyskania oraz odprowadzony podatek. Kierując się zasadami podatkowymi, Urząd Skarbowy zwraca nadmiar podatku zaciągniętego na rzecz skarbu państwa..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Urząd skarbowy a podatki
Nick: