Dodany: 2011-01-10 12:06:14

Kontrola podatkowa Podatki, jako bezzwrotne, przymusowe, powszechne i odpłatne świadczenie pieniężne na rzecz skarbu państwa płacone są przez wszystkich pracujących. Oprócz tego, istnieją również pośrednia rodzaje podatków, nałożone na artykuły i usługi, jak podatek VAT, czy akcyza, które w konsekwencji płaci konsument, czyli praktycznie każdy z nas, bez względu na zarobki.

 

Większość podatników rozlicza się z Urzędem Skarbowym samodzielnie. Wypełniają specjalny formularz, dostępny w Urzędzie Skarbowym, na podstawie PIT-u otrzymanego od swojego pracodawcy. Jest to rozliczenie z rocznych dochodów oraz z kosztów ich uzyskania. Każde rozliczenie podatnicy przeprowadzają sami.

 

Dlatego państwo, czasami stosuje kontrolę podatkową. Jest to poszukiwanie przez organy państwowe niezadeklarowanego dochodu lub kosztów nielegalnie odliczonych od przychodu u podmiotów podejrzewanych o uchylanie się od zobowiązań podatkowych. biuro rachunkowe olsztyn zajmuje się sprawdzaniem i przygotowaniem dokumentów do takiej kontroli. Biuro rachunkowe olsztyn zajmuje się również rozliczaniem podatków. Oprócz tego biuro rachunkowe częstochowa zajmuje się prawidłowym uzupełnianiem wszelkich formularzy podatkowych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kontrola podatkowa
Nick: