Dodany: 2013-03-05 14:00:02

 

Typy windykacji - windykacja komornicza i pokomorniczaWindykacja komornicza i pokomornicza to coś nadzwyczajnego. To już przedostatnia możliwość ściągania swoich należności z dłużników. Niejednokrotnie firma windykacyjna musi po nią sięgać.

 

Nie jest to metoda doskonała czy idealna, ale gwarantuje ściągnięcie wielu należności. W zasadzie to większość należności jakie firma windykacyjna odzyskała była odzyskana właśnie metodą komorniczą i pokomorniczą. Metoda komornicza opiera się na tym, że wskutek procesu sądowego komornik zostaje upoważniony do zajęcia mienia dłużnika na poczet spłaty zobowiązań do których oddania jest on prawnie zobowiązany. Komornik może też umorzyć postępowanie windykacyjne.

 

Musi mieć do tego bardzo silne podstawy prawne są one jasno określone. Komornik bez udziału v ma za zadanie nawiązać kontakt z dłużnikiem i zająć jego mienie na rzecz długów i wystawić do sprzedaży. Jeśli z dłużnika nie można ściągnąć należności to możemy przejść do pokomorniczego powstępowania. To jak wskazuje firma windykacyjna polega już tylko na ponownym wszczęciu windykacji komorniczej..

Nick: