Dodany: 2013-03-05 14:54:24

Firmy windykacyjne - działanieObszar działania firma windykacyjna jest szeroki i duży. Swoim zakresem może zmotywować wiele osób do zatrudnienia się w firma windykacyjna. Mechanizm działania w tej trudnej branży łatwy wcale nie jest.

 

Opiera się tak naprawdę tylko na procencie od ściągniętej wierzytelności. Przeważnie procent ten stanowi nie więcej niż 5% to już najwyższy pułap jaki znajdziemy na naszym krajowym rodzimym rynku. W trakcie prowadzenia swojej działalności firma ma do wyboru dwa tryby postępowania z klientami.

 

Jeden polega na wykupieniu portfela wierzytelności w zamian za pewien procent od całości wierzytelności. Drugi opiera się na czymś zupełnie innym firma windykacyjna zgłasza się do klienta i przeprowadza windykację karną należności. Po jej przeprowadzeniu pobiera ustalony w umowie procent od wielkości wierzytelności sugeruje firma windykacyjna. To on stanowi zysk firmy, zatem w jednym przypadku firma może nie dostać swoich pieniędzy a w drugim dostaje wynagrodzenie za wykupienie wierzytelności i ma problem z jej ściągnięciem na własne głowie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Firmy windykacyjne - działanie
Nick: