Dodany: 2011-01-10 11:47:21

Historia podatkówHistoria podatków jest prawie tak stara, jak historia pisma. Od wieków państwo i osoby sprawujące w nim władzę, pobierały od ludności daniny. Przeważnie były one przeznaczane na rozwój wojska.

 

W okresach wojen, podatki i daniny były znacznie zwiększane, tak, aby zapewniały uzbrojenie i utrzymanie wielotysięcznej armii i floty. W starożytności podatkami i daninami były obciążone tylko niektóre grupy ludności. System podatkowy w starożytnym Egipcie polegał na zabieraniu rolnikom części zbiorów, rzemieślnicy natomiast oddawali część swych wyrobów na potrzeby wojska i administracji (resztę sprzedawali), a kupcy składali daniny. W starożytnym Rzymie obok łupów wojennych i danin wprowadzono świadczenia pieniężne.

 

W średniowieczu podatki miały niewielkie znaczenie, ponieważ dochody władcy pochodziły przeważnie z posiadłości ziemskich, przywilejów monarszych i ceł. Pierwszy system podatkowy rozwinął się w XV wieku we Francji i Anglii. Obecnie podatki są rozliczane przez biuro rachunkowe bydgoszcz. biuro rachunkowe olsztyn rozlicza z Urzędem Skarbowym wszystkich podatników, zarówno przedsiębiorców, jak i indywidualne osoby. Dzięki temu biuro rachunkowe olsztyn staje się uniwersalnym miejsce świadczenia takich usług.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Historia podatków
Nick: