Dodany: 2011-01-10 12:25:43

DochodowyPodatki to obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez państwo lub jednostkę samorządu terytorialnego. W zamian za pobieranie podatków, państwo lub jednostka samorządu terytorialnego nie muszą oferować  konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego.

 

W Polsce, wszystkie podatki trafiają do skarbu państwa lub kasy województwa, powiatu albo gminy. Dzięki temu, instytucje te mogą inwestować w rozwój wojska, oświaty, kultury, służby zdrowia, turystyki lub infrastruktury. Istnieje kilka rodzajów podatków. Jednym z nich jest podatek dochodowy. Podatek dochodowy to obowiązkowe świadczenie osoby fizycznej lub osoby prawnej na rzecz państwa, zależne od dochodu i wykorzystanych odliczeń.

 

Podatek dochodowy dla każdego jest różny i zależy od uzyskanego w danym roku rozliczeniowym dochodu. Jednak wedle zasady dochodowej, każdy podatnik osiągający taki sam dochód, powinien poświęcić na rzecz państwa identyczną korzyść. Rozliczaniem podatku dochodowego zajmuje się biuro rachunkowe olsztyn. Biuro rachunkowe bydgoszcz to doskonałe rozwiązanie także dla osób prawnych, które również muszą się rozliczać z podatku dochodowego. Biuro rachunkowe olsztyn zajmie się jego kompleksowym rozliczeniem.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dochodowy
Nick: