Dodany: 2013-03-05 14:08:48

 

Typy windykacji - windykacja miękkaMetody windykacyjne są różne. Zawsze proces windykacji prowadzony przez firma windykacyjna rozpoczyna się od windykacji miękkiej. Metody używane podczas windykacji miękkiej są bardzo proste i ich zakres oraz zasięg nie są zbyt duże.

 

Mało kto decyduje się na spłatę zobowiązań po wprowadzeniu windykacji miękkiej przez firma windykacyjna. Miękkie metody windykacyjne to tylko upomnienia listowne i osobiste. Listowne to wezwania do zapłaty tak zwane monity ich treść nakazuje zapłacenie należnych zobowiązań pod groźbą skierowania sprawy do sądu. Nieraz także wystąpienie do sądu o nadanie tytułu egzekucyjnego jest traktowane jako windykacja miękka.

 

Podmioty takie jak firma windykacyjna specjalizują się w tego typu zadaniach i powinnościach. Miękka windykacja jest nadzwyczajnym postępowaniem jej tryb i metody nie są jasno określone przez przepisy i prawo pozostawiają nam pewien swobodny wybór. Pole do popisu, kontakt osobisty polega na wysłaniu na adres dłużnika przedstawiciela firma windykacyjna..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Typy windykacji - windykacja miękka
Nick: