Dodany: 2013-03-05 13:58:18

 

Typy windykacji - windykacja sądowaW proces windykacyjny może być też zaangażowany wymiar sprawiedliwości. Po windykacji polubownej przechodzi się do windykacji sądowej. Często firma windykacyjna musi się do niej uciekać i to ze względu na niską skuteczność polubownej windykacji.

 

W firma windykacyjna najważniejsze jest dbanie o szczegóły i detale podczas przeprowadzania sądowej windykacji. Podmiot taki jak firma windykacyjna musi przekazać do sądu wszystkie dane zebrane na temat dłużnika. Na ich podstawie sąd decyduje o tym czy uruchomić sądową windykację czy nie. Potrzebne są mu do tego informacje i praca firma windykacyjna polega na ich zebraniu i dostarczeniu.

 

Potem sąd musi dogłębnie przemyśleć wszystko i zadecydować o tym co ma zrobić. Kiedy uruchomi postępowanie sądowe to może się ono zakończyć procesem podnoszącym długi o wartość kosztów sądowych. To niemiła informacja dla dłużnika przekonuje firma windykacyjna. PO procesie sądowym ściąganiem pieniędzy zajmuje się już tylko komornik. To zadanie dla niego przeważnie jego praca oznacza bankructwo dłużnika.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Typy windykacji - windykacja sądowa
Nick: