Dodany: 2011-01-10 12:47:44

CłoBiuro rachunkowe olsztyn zajmuje się rozliczaniem różnego rodzaju podatków. biuro rachunkowe olsztyn prowadzi księgowość i rozlicza różnych podatników, od przedsiębiorców po osoby fizyczne.

 

Oprócz tego biuro rachunkowe bydgoszcz zajmuje się prowadzeniem spraw związanych z odliczeniem podatku VAT i rozliczeniem podatku dochodowego z Urzędem Skarbowym. Do podatków różnego rodzaju można zaliczyć także podatki od towarów i usług, popularny VAT, którego koszty praktycznie w pełni ponosi konsument, a także akcyzę oraz cło. Akcyza to podatek pobierany od spożycia niektórych artykułów, pobiera się od przedsiębiorcy, który wlicza ją do ceny towaru.

 

Natomiast cło to podatek graniczny od towarów, który w ostatecznym rozrachunku także płaci konsument. Zgodnie z klasyfikacją dochodów budżetu państwa wpływy z tytułu ceł są włączane do pozycji dochody niepodatkowe. Inaczej mówiąc cło to opłata pobierana przez państwo w związku z przemieszczaniem towarów przez granicę celną (powszechnie stosuje się cła importowe, niemniej w niektórych państwach ocleniu podlega również eksport i tranzyt)..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Cło
Nick: