Dodany: 2012-10-22 14:10:26

 

Zasady rachunkowości – zasada istotności Rachunkowość nie jest sztuką. Jest jednoznacznym przekazem i wynik jakbyśmy go nie liczyli powinien być zawsze taki sam. Metod liczenia wielu operacji księgowych jest trochę, nie ma prawie na pewno ani jednej operacji księgowej, której nie można by zapisać na kilka możliwych sposobów.

 

Potwierdzają to pracownicy biuro rachunkowe kraków, posługiwanie się rachunkowością w sposób sprawny wymaga pilnowania wszystkich jej zasad. Jedną z ważniejszych reguł w niej panujących jest zasada istotności. Polega ona na tym, że każde zdarzenie gospodarcze zachodzące w obrębie firmy powinno być ujęte w sprawozdaniu finansowym, tego pilnują księgowi biuro rachunkowe kraków.

 

W biuro rachunkowe kraków jest sporo pracy związanej ze sprawozdaniami i nie ma najmniejszego miejsca na pominięcie jakichkolwiek zdarzeń gospodarczych. Rachunkowość bez tej zasady jest sfałszowana, przez co nie może być przyjęta przez urząd skarbowy, taki czyn czyli zerwanie zasady istotności grozi karą i grzywnej i więzienia. Wszystko warunkowane jest wielkością pominiętego wydarzenia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zasady rachunkowości – zasada istotności
Nick: