Dodany: 2012-10-22 14:13:48

 

Zasady rachunkowości – zasada periodyzacjiRachunkowość jest mocno uporządkowana i poukładana według szeregu zasad. Kanon ten musi być przyjęty dla łatwiejszego poruszania się po jej obszarze, i łatwiejszego zorganizowania pracy.

 

Jednakowe zasady dla wszystkich wyznaczają rytm rozliczeń i pracy w urzędach i firmach a także biuro rachunkowe kraków. Cykliczność biznesu jednak nie zagraża wcale biuro rachunkowe kraków, wynika to z tego, że w rachunkowości finansowej stale jest coś do roboty, poza tym przychodzą nowe firmy. Oferta biuro rachunkowe kraków rozszerza się co zmniejsza ryzyko takiego scenariusza.

 

Periodyzacja polega na wprowadzeniu pojęć odnoszących się do czasu w księgowości i regulujących obowiązek składania rozliczeń, tak powstały pojęcia typu rok obrachunkowy, sprawozdawczy, okres rozliczeniowy. To przyjęty podział wydarzeń gospodarczych zachodzących w obrębie firmy. Zdarzenia gospodarcze zachodzą w obrębie firmy i w określonych według periodyzacji ramach czasowych. Można powiedzieć, że periodyzacja to forma lizzenia czasu w księgowości..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zasady rachunkowości – zasada periodyzacji
Nick: